Rodzaje Poliuretanu dzieli się na dwa, Piankę otwarto komórkową i piankę zamknięto komórkową. Pianka otwarto komórkowa, idealnie nadaje się do izolacji poddaszy i stropów. Więcej informacji pod numerem ☎ 791506338. Posiada ona doskonałą izolację akustyczną, a jednocześnie „oddycha” tworząc odpowiedni klimat w pomieszczeniu. Pianka zamknięto komórkowa, dzięki swojej gęstości jest idealnym izolatorem dla płaskich dachów i ścian. Ten rodzaj pianki charakteryzuje się wysoką szczelnością, dużą odpornością na zgniatanie oraz brakiem przecieków.
Co warto wiedzieć o piance?
To warto wiedzieć o piance PUR Powszechnie wiadomo, że ponad 70% energii zużywanej w każdym budynku, pochłania jego ogrzanie. Kluczowy wpływ na uzyskanie właściwego komfortu termicznego pomieszczeń ma odpowiednie ocieplenie i zaizolowanie wszystkich przegród budynku. Największe straty energii zwykle spowodowane są niewłaściwą izolacją termiczną dachu, podłóg, ścian oraz okien. Prawie 60% energii budynek traci właśnie przez nieprawidłowo zaizolowany dach i ściany zewnętrzne. straty energi przez budynek. Gdzie zastosować izolację pianką poliuretanową Izolacja bazująca na natryskowej piance poliuretanowej (PU) może być zastosowana na praktycznie każdej powierzchni, m.in. na powierzchni wykonanej z blachy, stali, drewna, papy, styropianu, jak również na płycie drewnopochodnej. Dodatkowo wspomniane powierzchnie mogą mieć różne kształty od powierzchni płaskich do bardziej skomplikowanych jakie spotyka się przy powierzchniach wykonanych z blachy trapezowej czy falistej.
Natrysk bezpośrednio na membranę?
Natrysk piany na paroprzepuszczalną folię i membranę dachową.Natryskowa pianka poliuretanowa o strukturze otwartokomórkowej jest doskonałym materiałem izolacyjnym aplikowanym bezpośrednio w miejscu izolacji. Dzięki dobrej adhezji,nadają się wszystkie rodzaje pianki PUR. Pianka idealnie przylega zarówno do folii jak i do membran dachowych. Natryskiwana na tego typu podłoże rośnie we wszystkich kierunkach w jednakowym stopniu. Dodatkowo nie powoduje wypychania membrany w kierunku poszycia dachowego. Aplikacja natryskowej pianki poliuretanowej bezpośrednio na membranę jest jedną z najskuteczniejszych metod ocieplania poddasza, ponieważ dokładnie wypełnia wszystkie, nawet najdrobniejsze szczeliny. Jednocześnie uszczelnia połączenia z membraną. Jest to dodatkową zaletą, gdyż w ten sposób tworzy skuteczną wiatroizolację. Natryskowa otwartokomórkowa pianka poliuretanowa poza właściwościami termoizolacyjnymi posiada również doskonałe własności dźwiękochłonne.
Zalety pianki.
Wszystkie rodzaje Pianki PUR izolują akustycznie pomieszczenie od zewnętrznych hałasów. Kolejnym istotnym atutem pianki jest niezmienność parametrów. Dzięki temu jest ona trwałym i skutecznym termoizolatorem. Kliknij i zapoznaj się z cenami izolacji otwartokórkowych. Natrysk piany na deskowanie i inne materiały drewnopochodne Natryskowa pianka poliuretanowao strukturze otwartokomórkowej może być bezpośrednio aplikowana na podkład z desek lub innych materiałów drewnopochodnych, które przeszły proces sezonowania. Dzięki swoim właściwościom adhezyjnym doskonale łączy się z podłożem umożliwiając oddychanie powierzchni. Podłoże izolacji wykonanej natryskową pianką PUR nie ulega procesowi degradacji (drewno nie gnije i nie butwieje). Fakt, że natryskowa pianka PUR. Doskonale sprawdza się jako materiał izolacyjny dla drewna potwierdza to, że od lat jest ona stosowana do izolowania kanadyjskich domków o konstrukcji drewnianej. Natryskowa pianka poliuretanowa może być stosowana na szeroką skalę do termoizolacji oraz do izolacji akustycznej stropów i ścian szkieletowych wewnątrz budynku. Aplikacja pianki na stropy, oprócz funkcji termoizolacji spełnia rolę materiału wygłuszającego odgłosy kroków i innych hałasów, głównie z zewnątrz.
Pianka zamkniętokomórkowa
Natrysk piany poliuretanowej na fundamenty. Natryskowa pianka poliuretanowa o strukturze zamknietokomórkowej, jest doskonałym rozwiązaniem dla izolacji tak ważnej części budynku jakim jest fundament. Poprzez aplikację pianki PUR uzyskujemy izolacje często nazywaną „2 w 1”, ze względu na fakt, że zapewnia ona jednocześnie hydro- i termoizolację. Dzięki strukturze zamkniętokomórkowej, pianka jest optymalnym materiałem zabezpieczającym fundamenty m.in. przed wodami gruntowymi, gdzie przy częściowym zanurzeniu jej krótkotrwała nasiąkliwość wodą wynosi poniżej 0,11 kg/m2. Uzyskana powłoka jest jednolita (bezszwowa), co dla wielu projektantów i inwestorów jest ogromną zaletą. Natryskowa pianka typu zamkniętokomórkowego znajduje szerokie zastosowanie zarówno w nowym jak i starym budownictwie. Szybkość wykonania izolacji przy użyciu natryskowej pianki ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza w przypadku wykopów podsiąkających wodą. Zastosowanie izolacji skutecznie chroni fundament przed przenikaniem wilgoci z gruntu, a tym samym jego przemarzaniem i przeciekaniem. Natrysk piany poliuretanowej na posadzki. Posadzkę można zaizolować za pomocą pianki, która zapewnia zwiększoną energooszczędność pomieszczeń przy zastosowaniu zmniejszonej grubości warstwy izolacyjnej w porównaniu do tradycyjnych izolacji. Piana poliuretanowa cechuje się ponadto zwiększoną wytrzymałością na ściskanie (≥ 400 kPa) oraz dobrą hydroizolacją. Bezspoinowa izolacja wyklucza powstawanie mostków termicznych, a także wypełnia wszelkie luki i zakamarki zwłaszcza, gdy na podłodze rozmieszczone są różnego rodzaju rury i instalacje. Kliknij i zapoznaj się z cenami izolacji zamkniętokomórkowych. Natrysk pianki poliuretanowej na ściany zewnętrzne – elewacje Aplikacja natryskowej pianki PU o strukturze zamknietokomórkowej lub otwartokomórkowej może być stosowana na ściany zewnętrzne budynku,
Obszar na którym działamy to woj Wielkopolskie
Kostrzyn nad Odrą, Słubice, Ośno, Sulęcin, Sulechów,Babimost, Bytom Odrzański ,Dobiegniew, Drezdenko, Gozdnica Iłowa, Gubin, Jasień, Kargowa, Kostrzyn, Kożuchów, Krosno Odrzańskie, Lubniewice, Łęknica, Międzyrzecz, Nowa Sól, Miasteczko, Nowogród Bobrzański, Rzepin, Skwierzyna, Sława, Słubice, Strzelce Krajeńskie, Sulechów, Sulęcin, Szlichtyngowa, Szprotawa, Świebodzin, Torzym, Trzciel, Witnica, Wschowa, Zbąszynek, Zielona Góra, Żagań, Żary
Pomocny artykuł, dzięki!